KRYSTIAN GROCHOWSKI, ERNEST LASKOWSKI     RELACJA Z MECZU W ROZWINIĘCIU

LKS Zjednoczeni Rychwał- Czarni Ostrowite 2:1 (1:0)

Bramki: K.Grochowski, E.Laskowski
Asysta: R.Dolecki

Skład ZR: Sz.Torczyński- M.Borowski, A.Nowak (c), M.Roszak, A.Adamek- T.Siepka, R.Dolecki, E.Kasprzak, Sz.Jezierski, M.Szczeciński, K.Grochowski

Ławka ZR: K.Nowak, A.Laskowski, E.Laskowski, M.Jamróg, M.Woźniak, B.Matusiak

Na Stadion miejski w Rychwale 04.05.2014r. przyjechała drużyna Czarnych Ostrowite- vice lider na wiosnę i drużyna, która pokonała nas jesienią aż 11-1! Z pewnością po Sokole Kleczew był to nasz najtrudniejszy test w tej rundzie.

Punktualnie o godz. 11 po losowaniu w którym piłkę otrzymała drużyna gości rozpoczął się mecz. Pierwsze minuty wyglądały dość niemrawo. Każda z drużyn próbowała przejąć kontrolę, a gra była bardzo często przerywana przez sędziego.

Pierwszy groźny strzał na bramkę Czarnych ok. 10min oddał Eryk Kasprzak. Piłka uderzona zza pola karnego o metr mija słupek.

Po tym do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy gości. Szczególnie aktywny był ich snajper i kapitan Łukasz Piguła, który indywidualnymi akcjami starali się zagrozić naszej bramce, ale zatrzymywany był przez Adriana Nowaka albo tak jak w jednej z sytuacji  idealnym wślizgiem w polu karnym popisał się Marcin Szczeciński oddalając zagrożenie.

Ok. 20min meczu uśpieni Ostrowiczanie musieli pogodzić się ze stratą pierwszej bramki.  Rafał Dolecki wyprowadził piłkę z naszej połowy po czym zagrał świetnie prostopadle do Krystiana Grochowskiego. Naszemu napastnikowi nie pozostało nic innego jak z tego skorzystać…strzał po ziemi obok bramkarza i ZR na prowadzeniu! 1-0!

Piłkarze Zjednoczonych chcieli pójść za ciosem i były ku temu okazje. Na lewym skrzydle futbolówkę od Mariusza Borowskiego dostał Tymek Siepka. Niczym Gareth Bale przebiegł z nią przez całą połowę mijając po drodze przeciwników, zszedł do środka, ale niestety wykończenie z 9m było już gorsze. Zbyt słaby strzał w koszyczek złapał bramkarz.

Chwilę później wolny z ok. 25m wykonywał Adrian Nowak. Strzelił w murek, ale piłka trafiła do niego ponownie. Zagrał wtedy do Grochowskiego, a ten  strzałem z pół obrotu próbował lobnąć bramkarza gości. Na ich szczęście piłka wylądowała na górnej siatce.

Końcowe minuty pierwszej połowy to ponowne ataki przyjezdnych. W jednej sytuacji piłkę z dośrodkowania w polu karnym otrzymał ich kapitan. Obrócił się z piłką i oddał strzał, z którym z nie małymi problemami poradził sobie Szymon Torczyński, który mimo problemów zdrowotnych strzegł naszej bramki.

Pozostałe ataki Czarnych były zatrzymywane przez dobrze funkcjonującą defensywę ZR. Kolejny świetny mecz rozgrywali boczni obroncy Adamek i Borowski nie pozwalając rozwinąć skrzydeł gościom.  Środek świetnie zagęściło trio Siepka-Dolecki-Kasprzak i tam też Czarni nie mogli poczuć się zbyt pewnie. Koniec pierwszej połowy ZR-CO 1-0.!

Drugą połowę z wysokiego C mogli rozpocząć gospodarze. Niestety sędzia nie zauważył ewidentnej ręki jednego z obrońców i o karnym mogliśmy zapomnieć. Była to ewidentna jedenastka, ale czym kierował się sędzia, który stał 4m obok chyba nikt nie wie, a ta sytuacja mogła wypaczyć wynik meczu. Była to doskonała sytuacja na podwyższenie prowadzenia na 2-0 i uspokojenia gry.

Przez pierwsze 10min Czarni Ostrowite byli zamknięci na własnej połowie. Lewym skrzydłem dobrze zrywał Mariusz Borowski i słał piłki w pole karne ale nic z tego nie wynikało.

Ok. 50min kontrę przeprowadzili goście. W środku piłkę stracił jeden z naszych zawodników. Po podaniu otrzymał ją Łukasz Piguła na 16m od bramki. Odwrócił się i strzałem nabił Nowaka. Futbolówka z powrotem trafiła do tego samego zawodnika, a ten nie zwlekając kopnął „z czuba”. Nie zbyt mocny strzał ale jakże precyzyjny tuż przy samym słupku. Torczyński bez szans na reakcję. ZR-CO 1:1.

Po  bramce na boisko za Marcina Szczecińskiego, który zadebiutował tym meczem w naszej drużynie (brawo za walkę w 1 połowie) wszedł Adrian Laskowski.

Od tego momentu gra się bardzo wyrównała. Obie drużyny dążyły do zdobycia bramki na wagę 3pkt. Idealną ku temu sytuację mniej więcej 10min później miał Tymek Siepka. Wrzut z autu wykonał Mariusz Borowski, piłka przeleciała przez wszystkich zawodników i trafiła prosto pod nogi Siepki. Ten kiwnął jeszcze w polu karnym jednego z obrońców, ale strzelił wprost w wychodzącego bramkarza w doskonałej sytuacji. To powinno być 2-1!!!

Do innych akcji ZR z tego fragmentu gry warto zaliczyć dobry strzał Borowskiego, który z okienka wyłapał bramkarz i uderzenie Kasprzaka, które głową zablokował środkowy obrońca Czarnych.

Upragnionego gola chcieli też zdobyć gracze Ostrowitego. Wiele granych piłek w stronę naszej bramki świetnie przerywane były przez Adriana Nowaka, który oddalał zagrożenie od naszej bramki. Dobrze asekurował go również Marcin Roszak. Warto zaznaczyć też parę piłek świetnie wybitych lub złapanych przez Szymona Torczyńskiego. W jednej z akcji gdy walczył o górną pilkę, popchnięty przez przeciwnika mocno zderzył się ze słupkiem. Cała sytuacja wygladala bardzo dramatycznie, ale nasz bramkarz pokazal, ze jest twardy i dalej kontynuował gre. Po paru minutach i interwencji lekarza wrócił do gry.

W 70min spotkania najgroźniejszą sytuację oprócz bramki w tej części gry mieli piłkarze Czarnych. Rzut wolny z prawej strony wykonywał Łukasz Piguła. Mocno dokręcona piłka i zasłona jednego z graczy zmyliła „Torkę” i odbiła się od słupka.  Tam na 5m nie przyjął jej skrzydłowy gości i gracze ZR wybili ją na aut.

Ostatnie 10 minut to zdecydowanie najbrutalniejsze 10 minut w tej rundzie. Sędzia co chwilę gwizdał faule lub rozdzielał zawodników skaczących sobie do gardeł. O dziwo sędzia był bardzo pobłażliwy i nie pokazał żadnej kartki. Napiszę tu też o tym że A.Laskowski zachował się dość dziwnie  w  jednej z sytuacji  i zamiast oddać piłkę rywalowi w geście fair play, popędził z nią i prawie strzelił bramkę. Miejmy nadzieje, ze było to nieporozumienie i przepraszamy naszych rywali.

Na murawę w tym czasie weszli: Mariusz Woźniak, Karol Nowak i Ernest Laskowski.

W 84min zabójczą akcję przeprowadzili gracze ZR. Na lewej stronie akcję Czarnych zatrzymał Adrian Nowak i podał do Doleckiego. Ten zagrał do Mariusza Woźniaka, a Mariusz do Adriana Laskowskiego i w ten sposób byliśmy już w polu karnym. Strzał A.Laskowskiego w świetnym stylu obronił brakarz gości, ale z dobitką Ernesta Laskowskiego już sobie nie poradził. Rychwał-Ostrowite 2:1!

Tuż po tym sędzia zakończył spotkanie. Po morderczej i wyrównanej walce zdobywamy 3 punkty które dają nam awans na fotel vice lidera. Kolejny świetny mecz rozgrywa defensywa Zjednoczonych. W 5 meczach tylko 4 stracone gole. Lepszym wynikiem poszczycić się może tylko Górnik Konin. Dwie zdobyte bramki z ciężkim przeciwnikiem dają także nadzieje na co raz lepszą grę w ofensywie. J

Dokładnie za tydzień 11.05.2014r. w niedziele na własnym stadionie zagramy z Victorią Września z którą w ostatnim meczu polegliśmy aż 10-1. Więc będzie to kolejny mecz w którym będziemy mieli coś do udowodnienia. Serdecznie zapraszam.